Botičky pro koně - A.Vostatková

1. února 2017 v 9:08 | Deryliiin |  Kopyta


I já jsem pro svou milovanou Derču musela pořídit botičky, kopýtko máme oslabené, špatně prokrvované a řešila jsem neustále abscesy. Zatím je máme krátce,napíši článek, mou vlastní zkušenost až je budeme používat déle.

Tady máte základní informace o Botičkách od paní Vostatkové, která provozuje stránky : http://www.boty-pro-kone.cz/

..................................................................................................................................................................

Z článku : http://www.equichannel.cz/novy-partner-boty-pro-kone
Autor: A.Vostatková


Boty pro koně? Proč?

  • Bota chrání kopyto i v těch nejagresivnějších terénech, hlavně těch nepřirozených, jako je práce na asfaltu/betonu.
  • Velkou pomocí budou boty koni v případě, že přechází naboso, nebude tak mít problém po sundání podkov s terénem, jezdec bude moci svého koně bez obtíží jezdecky využívat.
  • V případě kopyt nemocných nebo deformovaných jsou boty a jejich individuální speciální vypodložení doporučovány hlavně jako rehabilitační prostředek v léčbě.
  • Boty mají výhodu, že je kůň nosí jen dobu nezbytně nutnou.

Boty pro koně? Ale které vybrat?

  • Všechny boty kromě těch terapeutických lze použít na rekreační vyjížďky a krátké vzdálenosti. Všechny jsou perfektně voděodolné, lze s nimi procházet potoky a bahnité terény. Na rekreaci převážně doporučujeme boty typu Old Mac´s G2, Equine Fusion a Renegades.
  • Na dlouhé tratě (endurance) doporučujeme Easyboot glove, Easyboot glue-on Easyboot Epic a Renegades.
  • Boty pro léčbu doporučujeme Easysoaker, Rx a Equine Fusion.
  • Výběr bot tedy záleží jak na tvaru a velikosti kopyt daného koně, tak i na následném použití.

takové normální zkoušení bot...Boty pro koně? Jak vybrat ty, které koni nejlépe padnou?

Vybrání a napasování těch správných bot pro daného koně a jeho kopyta může být někdy obtížné. Občas se setkáváme i s tím, že je nutné vyzkoušet několik typů botiček, popř. botky vypodložit, dát vložky, abychom vybrali ty správné. Jen rozměr kopyt nemusí vždy stačit.
Rozhodující může být celkový tvar, úhel a způsob pohybu koně... Každá bota má své specifikum a každý jeden model boty se hodí pro různého koně.
Proto je pro nás důležité mít široký sortiment modelů bot, jen tak jsme schopni uspokojit potřeby koní i jejich majitelů. Disponujeme tedy nejširší nabídkou modelů a nabízíme možnost zkoušení a pasování botiček přímo ve vaší stáji, přímo na místě vyzkoušíme, jaký model bude nejvhodnější pro vašeho koně.

barevné variantyBoty pro koně? Jsou opravdu nutné?

Chtěla bych zdůraznit, že pokud je kůň schopen se zatížením jezdcem přejít jakýkoliv terén bez citlivosti a bolesti - troufám si tvrdit, že boty nejsou třeba.

Jsou-li boty třeba..

Naším cílem je vybrat pro vašeho koně nejvhodnější model bot, který bude perfektně sedět a chránit tak jeho kopyta. Náš sortiment bot se odvíjí od nejlepších zkušeností s kvalitou modelů a vhodnosti použití.

Něco málo z praxe...

Tato malá ponička se schvátila a nyní probíhá její rehabilitace, botičky jí pomohou se pohybovat pohodlněji a napomohou zrychlení ozdravného procesu. Vzhledem k velikosti a tvaru kopyt jí kromě Equine Fusion neseděly ostatní modely. EQF mají tu výhodu, že je může kůň nosit jak při rehabilitaci, tak i při práci.
schvácená ponička

Tato kobylka je zdravá, má krásná, pravidelná, kulatá kopyta. Samotná chodí v terénu bez větších obtíží, ale s jezdcem se v terénu vyhýbá kamenitým cestám. Dle tvaru a velikosti měla majitelka na výběr mezi Old Mac´s G2, které již má pro svou druhou kobylku. Nakonec pěkně seděly i botky Renegades.
Kobylka s pravidelnými, kulatými kopyty, boty zvoleny pro ochranu kopyt na kamenitých cestách.
Majitelka poslední kobylky si také stěžovala na neuvolněný pohyb po tvrdém, ale zároveň chtěla boty, se kterými může dělat jak drezurní práci, skákání, tak i účastnit se místních honů. Taktéž jsme byli omezeni ve výběru velkým rozměrem kopyt klisny, Renegades by neuspokojily a tvarově tedy nejlépe vyhovovaly Old Mac´s G2, které mají nejdrsnější vzor podrážky.
Pro tuto klisnu byly zvoleny boty značky Old Mac´s G2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama