Proč píšu blog a proč mě zajímají kopyta ?

31. ledna 2017 v 7:53 | Deryliiin |  Úvod

V roce 2014 mi byla darována krásná kobylka, jménem Ĺatka. Znala jsem kobylku už z předešlých let, tudíž jsem tuto nabídku nemohla ani odmítnout.

Derča, jak jí přezdíváme, je poměrně vysoký koník s krásným strakatým zbarvením. Ze začátku byla celkem legrace, procházky jsme absolovovaly statečně, kdy se Derča vracela o půl hodiny dříve než já. Nerespektovaly jsme jedna druhou a chvíli trvalo než jsme si ujasnily, jak to bude probíhat :)


Začala jsem jezdit asi dva měsíce po převozu, ale často okulhala. Z předešlé stáje jsem věděla, že měla nakopnutý sval na LP noze a má ho asi zkrácený, protože dlouho nic nedělala. Tudíž jsem na ní šla opravdu pomalu, málo jízdárny, hodně terénu.

Když ale kobylka začala pěkně nasvalovat, po kontrole chiropraktičkou, tak kobylka stále pokulhávala. Několik kovářů mi tvrdilo, že má trochu špalkové kopyto, ale že to nic není.
Jenže když Vám kobylka neustále pokulhává, tak už se zajímat musíte. A co to ten špalek vlastně je ??? Proč mi to nikdo nevysvětlil?

Po cca půl roce, co jsem kobylku vlastnila mi kamarádka, co měla svého koníka ve stejné stáji, nabídla zda nechci udělat kopyta od kopytáře, že ji s druhým koníkem moc pomohl.

Kopytář, kovář ... v čem je vlastně rozdíl? A můj kůň žádnou extra péči přece nepotřebuje, vždyť všichni říkali, že to její kopýtko je okay.

Takže takto, jsem se začala zajímat o kopýtka své milované kobylky. V dalším článku v sekci Náš příběh se dozvíte, co jsem se vlastně dozvěděla od pana kopytáře . . .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama