První návštěva kopytáře

31. ledna 2017 v 8:16 | Deryliiin |  Náš příběh, naše zkušenosti
Když nás navštívil poprvé kopytář tak mi bylo hned jasné, že to dělá zcela jinak než kováři co mi jezdili.
Do hlíny mi maloval jak má kopýtko vypadat, jaký má mít úhel, jak vypadá kopyto uvnitř a vysvětlil mi, jaké problémy má moje kobyla.
Ono vlastně to špalkové kopyto nemuselo být špalkové, kdyby se někdo věnoval správné korektuře kopyta dříve? Jak je to možné? Vždyť to kopyto vidělo již několik kovářů i výborných i uznávaných a kulhá díky tomu? Jaký je tedy problém v kopytě?

Nechtělo se mi tomu ani věřit, proč to nevidí ostatní? Proč s tím už někdo něco neudělal? Jo, vlastně udělal, nakovali jí. Kobylka kulhala ale bohužel i přes nakování.

Kopytář s námi strávil opravdu dlouhou chvíli a byly to pro mě neuvěřitelné novinky ze světa kopyt.
Doporučil nám kvůli kvůli křivé noze udělat rtg, aby viděl v jaké poloze je kopytní kost, protože má nohu zvláštně stočenou směrem dovnitř. Dozvěděla jsem se, že zatěžuje nerovnoměrně kopýtko a tím má jednu stranu kopyta vyšší a proto na druhé straně stěna kopyta praská. Proč nikdo nehlídal tohle? Vždyť ta kobylka měla měsíc co měsíc kováře.

Po upravě kopyt, kdy snížil patky a vyrovnal kopýtko asi po třetí, se Derče dost ulevilo, běhala s koníky v ohradě, byla jsem z toho moc šťastná. A věděla jsem, že tohle je ten správný směr, že takto chci aby se má kobyla cítila a mohla běhat a skotačit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama